Post numer:#18
przez izdebo » 18 maja 2012, o 09:40
Ja u siebie- M20B25 mam:
- reduktor KME SILVER
- Wtryski OMVL REG Fast
- Lecho Sequel
Powiem tak - od założenia instalacji, byłem niezadowolony - samochód szarpał, miał mało mocy, nie ciągnął do czerwonej, tylko wcześniej odcinka (4500obr - jak diesel:( ), po jezdzie w trasie - juz po 20km, zawiecha afru, bo mieszanka uboga, itd, wiec generalnie zacząłem sie zastanawiać, czy tego lpg nie wyrzucić.
Ostatnio wziąłem się za to - kopiłem kontroler podciśnienia, i dzięki temu, zrobiłem mapowanie sterownika LPG, tak jak powinno to byc zrobione od poczatku.
W jednym zdaniu: jest super!
Samochód idzie jak na benzynie, ma moc taką, jak na 170KM przystało, afr - mieszanka poprawna, w trakcie przyspieszania bogata. jednym słowem bomba!!! Szkoda, że 98% gazowników w Polsce to kasztany, których wiedza nt LPG konczy sie w trakcie wiercenia dziury pod wlew gazu.
Jezeli założysz LPG, udaj się do kogos ogarniętego (jeżeli sam nie umiesz), na profesjonalnie strojenie - od podciśnienia, albo od afru, w zależności jakim sprzętem dysponuje Twoj tuner. Silniki w BMW, nie będą dobrze jeździły na LPG bez indywidualnego mapowania.